" Farkındalık ve Markalaşma Adına "
balevi_slider_01.jpg balevi_slider_02.jpg balevi_slider_03.jpg balevi_slider_04.jpg balevi_slider_05.jpg balevi_slider_06.jpg balevi_slider_07.jpg balevi_slider_08.jpg

HABERLER

Denizli’de faaliyet gösteren turizm acentelerinin yöneticileri ve pazarlama yetkilileri Balevi'ni ziyaret etti.

Denizli’den turizm sektörünün en önemli iş kollarından biri olan acenteciler gezi kapsamında Marmaris’i her yönüyle tanıma fırsatı buldu. Denizli’de faaliyet gösteren turizm acentelerinin yöneticileri ve pazarlama yetkililerinden oluşan 30’a yakın turizmci Marmaris Ticaret Odasının sosyal projesi olan Marmaris Bal Evini ziyaret ettiler. Rehberimiz eşliğinde müzeyi ve çevresini gezerek Marmaris Çam balımızı ve ballı yoğurdumu tattılar. Misafirlerimiz Bal Evini çok beğendiklerini ifade ettiler.

Devamını Oku...

Marmaris İzmir Türk Koleji (İTK), Marmaris Balevi'ni ziyaret etti.

Marmaris İzmir Türk Koleji (İTK), Marmaris Balevi'ni ziyaret etti. Öğrencilere arılar ve çam balı hakkında bilgiler verildi.

Devamını Oku...

Marmaris Apiterapi Sempozyum katılımcıları Marmaris Balevi'ni ziyaret etti.

Marmaris Apiterapi Sempozyum katılımcıları Marmaris Balevi'ni ziyaret etti.

Devamını Oku...

Uluslararası Marmaris Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu

Marmaris Ticaret Odasının ev sahipliğini üstlendiği ‘Uluslararası Marmaris Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu’ tamamlandı. Marmaris Ticaret Odası’nın (MTO), Muğla Valiliği ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Türkiye Apiterapi Derneği ve Sağlık Bakanlığı destekleriyle organize ettiği sempozyum, merkezi ve yerel yöneticileri, arı üreticilerini, apiterapi  (arı ürünleriyle tedavi) uzmanlarını ve tıp doktorlarını buluşturdu.

Devamını Oku...

Slovenya Apiterapi Sempozyumu

Marmaris Bal Evi, 23-24 Ekim 2015 Tarihleri arasında düzenlenen Slovenya Uluslararası Apiterapi Sempozyumuna Katıldı...

Devamını Oku...

Marmaris Ticaret Odası (YÖREX) Yöresel Ürünler Fuarında yer aldı.

Marmaris Ticaret Odası (YÖREX) Yöresel Ürünler Fuarında yer aldı.

Devamını Oku...

“ Dünyanın İncisi Marmaris” adı altında bisiklet festivali düzenlendi

Marmaris Dayanışma Derneği organizasyonu ve Organizasyon sorumlusu İbrahim Onat tarafından 28-29-30-31 Mayıs-01 Haziran (5 gün) tarihleri arasında Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden yaklaşık 60 bisiklet severin katıldığı " Dünyanın İncisi Marmaris" adı altında bisiklet festivali düzenlendi.

Devamını Oku...

MUĞLA MÜLKİ AMİR EŞLERİ MARMARİS BAL EVİNİ ZİYARET ETTİ

21 Mayıs 2014 Çarşamba günü Muğla Valisi M.Hakan Güvençer'in Eşi Fatma Dilek Güvençer , Vali yardımcıları eşi ve tüm Muğla mülki amir eşleri Marmaris'e yapmış oldukları gezide Marmaris bal evini ziyaret ettiler. Ziyaretten çok memnun kaldıklarını ve arıcılık hakkında bilgi sahibi olduklarını belirttiler.

Devamını Oku...

Kadın Arıcı Kusiyerleri Marmaris Balevi'ni ziyaret etti

Muğla Tarım İl Müdürlüğü, Halk Eğitim, İşkur ortaklığında düzenlenen Kadın Arıcı Kusiyerleri Marmaris Balevi'ni ziyaret etti.

Devamını Oku...

Muğla Üniversitesi Hocalarımızdan Bal Evine Ziyaret

Odamız Meclis Başkanı Ali Kansu ve Yönetim Kurulu üyeleriyle; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinden Prof. Dr. Nazan Demir, Prof. Dr. Yaşar Demir ve Yrd. Doç. Dr. Nedim Özdemir; Marmaris Ticaret Odası sosyal projesi olan Marmaris Bal Evini ziyaret ettiler.

Devamını Oku...

Şiirli Köy Turu

9. Marmaris Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali Programlı Etkinlikleri arasında yer alan "Şiirli Köy Turu" Marmaris Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşti.

Devamını Oku...

Marmaris Bal Evi, Marmaris Kadın ve Sanat Festivalinde

9. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali 07 Mart Cuma Günü Saat 19.00dan itibaren başlayan "Marmarist" Karma Güzel Sanatlar Sergisi etkinlikleri ile sanatın kapılarını halka açtı.

Devamını Oku...

Arı Sütü Ve Polen Üretimi Eğitimini Bitiren 147 Arıcı Sertifika Aldı

Marmaris Ticaret Odası Osmaniye Köyü Marmaris Bal Evi'nde, Marmaris Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Tarım, Hayvancılık ve Gıda Müdürlüğü işbirliği ile arı sütü ve polen üretimi ile ilgili eğitim alan 147 arıcı sertifikalarını aldı.

Devamını Oku...

Yeni Yönetim Kurulu Üyelerimiz Marmaris Balevi’ni Ziyaret Etti

15 Haziran 2013 seçimlerinden sonra, Marmaris Ticaret Odası yeni yönetim kurulu olarak seçilen üyelerimiz Marmaris Balevini ziyaret ettiler ve balevi hakkında detaylı bilgi aldılar.

Devamını Oku...

Marmaris Bal Evi’ne 2013 Bal Tanıtım Onur Ödülü

Bal ve Arı Ürünleri ve Araştırma Derneği Başkanı Ömer Arasan geleneksel hale gelen Altın Arı Ödülü'nün balın tanıtımına ve sektöre olan katkılarından dolayı bu yıl onur ödülü sahiplerini açıkladı.

Devamını Oku...

Arı Ölümleri, Nedenler ve Olası Çözüm Önerileri Prof. Dr. Muhsin DOĞAROĞLU

Son yıllarda yaşamı zorlaştıran çeşitli çevresel etkiler ve bunlara bağlı olarak canlılar üzerinde görülen olumsuzluklar insanlar üzerinde gelecek kaygılarının oluşmasına neden olmaktadır. Bir zamanlar dinozorların ve diğer kimi canlıların yok olmasını göz önüne alanlar son zamandaki belirtilerin böyle bir sonucun tekrar yaşanacağının işareti olduğu üzerinde ciddi teoriler üretmektedirler.  Aslında Albert Einstein tarafından söylendiği iddia edilen “Arıların yok olmasından sonraki dört yıl içerisinde bütün insanlar yok olur” sözü kendisi tarafından söylenmiş olmamakla beraber, böylesi bir kaygıyı yaşayan insanların söze anlam ve etkinlik katabilmek amacıyla ortaya attıkları ve ona atfettikleri bir yakıştırmadır. Her ne kadar yakıştırma olsa da bu söz üzerinde durulmadan geçilmesi olası mıdır?

Devamını Oku...

Marmaris Bal Evi Osmaniye Köyü’nde Arıcılara Eğitim

Marmaris Ticaret Odası'nın sosyal projesi olan Marmaris Bal Evi; arıcılık. bal üretimi ve Marmaris çam balını markalaştırma adına yaptığı eğitim zincirine bir yenisini ekledi.

Devamını Oku...

Marmaris Bal Evi-Müzesi EMITT Fuarında Yerini Aldı

Marmaris Bal Evi-Müzesi EMITT Fuarında Yerini Aldı

Devamını Oku...

Ankara Congresium Kültür ve İnanç Turizm Fuarında Marmaris Bal Evi

20-23 Aralık 2012

Devamını Oku...

Marmaris Bal Evi Travel Turkey İzmir Fuarında

Türkiye'nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan 'Travel Turkey İzmir' Turizm Fuar ve Konferansı Türkiye Seyahat Acentaları Birliği-TÜRSAB, Uluslararası fuar organizatörü Hannover-Messe İnternational İstanbul ve İZFAŞ ortaklığıyla 6.kez 06-09 Aralık 2012 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleşiyor.

Devamını Oku...

Kültür Ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Marmaris Ticaret Odası Tarafından Yaptırılan Marmaris Bal Evinin Açılışını Gerçekleştirdi

09 Kasım 2012 Cuma günü saat 14:00 de Marmaris Bal Evi Osmaniye köyünde, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Muğla Valisi Fatih Şahin , Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Işıloğlu, Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral, Marmaris Belediye Başkan Yrd. Halil Gökovalı, İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, Turunç belediye Başkanı Ali Fuat Fidan, Arı Yetiştirme Uzmanı ve Marmaris Bal Evi Danışmanı Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu, Çine Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi ve Marmaris Bal Evi Danışmanı Mustafa Kösoğlu, Muğla İl Turizm Müdürü Kamil Özer,  MAYBİR Başkanı Ziya Şahin, Türkiye Aşcılar Federasyonu Başkanı Zeki Açıköz , Osmaniye Köyü Muhtarı Hüseyin Aydın,TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, Marmaris Belde Başkanlarımız, Muğla ve Marmaris Meslek Odaları, sivil toplum örgütleri, diğer kurum ve kuruluşların başkanları, Marmaris ve belde vatandaşları  ulusal basın ve yerel basın mensupları, gerçekleştirilen açılışa  katıldı.

Devamını Oku...

Marmaris Bal Evi Farklı Konseptiyle Sektöre Ve Turizme Hizmet Ediyor

Güncelleme : 04 Kasım 2012 12:53

Devamını Oku...

Marmaris Çam Balı Hakkında TRT 1 Sabah Aktüelde Canlı Yayın

2 Kasım 2012 Cuma günü TRT1 Sabah Aktüel programı 3. Uluslar arası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi etkinliğinde, Marmaris Çam balı ve arıcılık hakkında Marmaris'ten canlı yayın yaptılar.

Devamını Oku...

Marmaris Yarımadası Stratejik Plan Toplantısı ve Marmaris Bal Evi Açılış Daveti

Bölgenin önde gelen bir meslek kuruluşu olarak, Marmaris yarımadasının sürdürülebilir gelişiminin sağlanmasında önemli bir sorumluluğu olduğuna inanan Marmaris Ticaret Odası, toplumların ve kentlerin gelişmeleri ve refahları için planlı çalışmalar yapılması gereğince Marmaris Yarımadası Stratejik Planı projesini ortaya koymuştur.

Devamını Oku...

Dünya Arıcılar Birliği Başkanının Marmaris Balevini Ziyareti

Dünyada 118 Ülkede Çeşitli Arıcılık Ve Bal Müzesine Gittiğini. Ama Bu Kadar Güzel Ve İncelikle Hazırlanmış Bir Müzeyle Karşılaşmadığını Sözlerine Ekledi.

Devamını Oku...

Marmaris, Çambalı’ nın Dünya Başkenti Olacak

TRT'ye konuşan Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal;

Devamını Oku...

3.Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi

01 - 04 Kasım 2012

Devamını Oku...

Marmaris Balevine Önemli Bağış

Marmaris Bal Evi Sosyal Projesi Nde Bir Tuzumuz Olsun Diyen Mübeccel -İsmet Sayar Çifti Aileden Kalma Bal Küplerini Ve Taş Değirmeni Bu Güzel Projede Sergilenmesi Ve Yok Olmaya Yüz Tutmuş Kültürel Mirası Yeni Nesillere Tanıtmak Amacı İle Marmaris Bal Evine

Devamını Oku...

Marmaris Uluslararası Turizm Doğa ve Yaşam Dostları Festivali

Bu Dünya Hepimizin

Devamını Oku...

Zeytinyağ Mucizesi Tadım Ve Eğitim Toplantısı

Marmaris Bal Evi _ Osmaniye Köyünde NSZ tüketimin önemi ve gerekliliğinin işyeri yöneticileri, zeytinyağ sevenler, gurmeler ve hayatlarında zeytin yağına yer verenlere, zeytinyağı tadım tekniklerini öğrenmek isteyenlere Gazi Üniversitesinden Doç.Dr. Fügen DURLU-ÖZKAYA, ve Ankara Üniversitesinden Doç.Dr Mücahit Taha Özkaya 31 Ağustos Cuma günü Marmaris Bal Evinde yapılan toplantıda aşağıdaki konuları ele aldılar

Devamını Oku...

Marmaris Balevine Önemli Ziyaret

CHP Muğla Milletvekilleri Prof Dr Nurettin Demir Ömer Süha Aldan Ve Marmaris Belediyesi Meclis Üyeleri Bal Evini 28 08 2012  De Ziyaret Tetti.

Devamını Oku...

Zeytinyağ Mucizesi Tadım Ve Eğitim Toplantısına Davetlisiniz

31 AĞUSTOS 2012 CUMA SAAT 14.00 MARMARİS BAL EVİ-MÜZESİ DAVETLİSİNİZ. KATILMA BİLGİLERİNİ İLETİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİZ.

Devamını Oku...

Marmaris Balevine Önemli Ziyaret

Koç Holding yönetim kurulu üyesi ve Vehbi Koç’un kızı Semahat Sevim Arsel bal evini ziyaret etti. Tek kelime ile müthiş bir çalışma ve proje olduğunu söyleyerek, emeği geçenleri tebrik etti. Anatolian Arts Club sahibi koleksiyoner Tunç Özbay, gördükleri karşısında çok etkilendiğini sözlerine ekledi..

Devamını Oku...

Marmaris Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin Marmaris Balevini Ziyareti

     Marmaris Bal Evi 26.07.2012  Perşembe Günü Marmaris  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (Çydd ) Kırsal Alan Birimi Çoçuk Klubu Yaz Okulu Nu Ağırladı. 35  Kişilik Grubun Sorumluları Öğretmen Meral Barut,  Çydd  Dernek Temsilcisi Müzeyyen Çeşmebaşı Önderliğinde Bal Evini Ziyaret Eden Çoçuklar, Arılar  Ve Bal Hakkında Bilgi Aldıktan Sonra Müzemizi  Gezdiler.. Gördükleri Ve Öğrendikleri Karşısında  Şaşkınlıklarını Gizleyemeyen Çoçuklar Bundan Sonra  Masalarındaki Balın Ve Arıların Değerini Çok Daha Fazla Anladıklarını Söylediler..

Devamını Oku...

Marmaris Bal Evi’nde Bal Tüm Doğallığıyla Size Sunuluyor

     Doğanın en büyük mucizesi: Bal... Hayatın tüm olumsuz etkilerine karşı, vücudun ihtiyacı olan tüm enerji ve vitamini içinde barındıran efsanevi formül... Günlük koşuşturma ve olumsuz yaşam şartları içinde kendinize vakit ayırmayı istediğiniz fakat yapamadığınız anlarda, yardımınıza koşacak bir vitamin deposu... Kendinizi daha zinde hissetmeniz ve oldukça önemli mineralleri depolamanız için, Türkiye’nin en önemli bölgelerinden biri olan Marmaris ve civarından elde edilen ballar, tüm doğallığı ile Marmaris Bal Evi’nde bulabilirsiniz. Geleneksellikten asla uzaklaşmadan oluşturdukları harmanları, farklı koleksiyonlar içinde size sunuluyor.

Devamını Oku...

TRT ve Ukrayna TV1 Ortak Yapımı

     Yabancı Gözü İle Marmaris  Belgeseli İçin  Yapılan Tv Çekimlerinde Marmaris Bal Evi Tanıtıldı . 3 Saat Süren Çekimlerde National Television Company Of Ukraine  1  Sunucusu  Nadiya Bazıv , Marmaris Bal Evi Ve Müzesine , Marmaris Balevine Özgü Özel Ballı Yoğurduna Hayran Kaldı. Yılmaz Yorulmaz In Detaylı Verdiği Bilgiler Karşısında Hayranlıklarını Saklayamayan Trt Ekibi Ve Ukrayna Tv Arıcılık Ve Bal Konusunda Yaptığı Katkılardan Dolayı Hem Marmaris Bal Evine Hemde Marmaris Ticaret Odasının Sosyal Projesine Çok Teşekkür Ettiler.. Ağustos Ayında Yayınlanacak   Yabancı Gözü İe Marmaris  Belgeselini Kaçırmamanızı Tavsiye Ediyoruz.. 

Devamını Oku...

Dernekler Birliği 6. Toplantısını Marmaris Bal Evinde Yaptı

Marmaris Dernekler Birliği  üyeleri 6. buluşmasını Osmaniye Köyü – Marmaris  Bal Evi’de  gerçekleştirdi.  Marmaris çevre sorunları,  evsel atık vergisi ve deprem konusunun tartışıldığı toplantı sonrası katılımcılar hep birlikte Marmaris Bal Evi’ni gezerek bilgi aldılar.

Devamını Oku...

İçmeler Kent Konseyi Kadın Meclisi Ziyareti

İçmeler Kent Konseyi Kadın Meclisi 30 Haziran Cumartesi günü üyelerinin ve ailelerinin de katılımıyla Marmaris Ticaret Odası tarafından hayata geçirilen Marmaris Bal Evi – Osmaniye Köyüne inceleme gezisinde bulundu.

Devamını Oku...

DoğArt Festivali, Doğanın Kucağında

2. Uluslar arası Marmaris Doğa çevre Kültür ve Sanat Festivali 10 Haziran Pazar Günü Marmaris Ticaret Odası tarafından hayata geçirilen Marmaris Bal Evi – Osmaniye Köyüne inceleme gezisinde bulundu

Devamını Oku...

Müzeler Haftası Kapsamında Amos Antik Kenti’ne Ve Marmaris Bal Evi’ne Ziyaret

18- 24 Mayıs tarihleri arasında Müzeler Haftası olması nedeni ile Marmaris’te de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Müzeler haftası kapsamında  22 Mayıs Salı günü  de Marmaris Ticaret Odası ve Marmaris Müze Müdürlüğü ortak bir etkinlik düzenleyerek Amos Antik Kenti’ne ve Marmaris Bal Evi’ne Marmaris sevdalılarını taşıdı.

Devamını Oku...

Marmaris Balevi’nde Meclis Toplantısı

Odamız Aylık Olagan Meclis Toplantısı Osmaniye Köyü Marmaris Balevi’nde Gerçekleştirildi. Aylık Gündemin Görüşüldüğü Toplantı Sonrası Meclis Üyeleri Balevi’nin Son Durumu Hakkında Bilgi Aldılar Ve Balevini Gezdiler.

Devamını Oku...

Marmaris Bal Evi Bilimle Taçlandırıldı

13 Mart 2012 Salı Günü Muğla Üniversitesi Rektörlük binasında Marmaris Ticaret Odası ve Muğla Üniversitesi Rektörlüğü arasında protokol imzalandı.

Devamını Oku...

Muğla Valisi Fatih Şahin Marmaris Bal Evi’ni Ziyaret Etti

16 Mart 2012 Cuma günü Muğla Valisi Fatih Şahin ve Marmaris Kaymakamı Serdar Polat Marmaris Bal Evi hakkında detaylı bilgi almak için ziyaret de bulundular. Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Baysal, yönetim kurulu üyeleri, Osmaniye Köyü Muhtarı Hüseyin Aydın, köy halkı ve Bal evi çalışanları Sayın Şahin ve Polat’ı karşıladılar. Baysal, ziyaret esnasında bal evi hakkında detaylı bilgi verdi.

Devamını Oku...

Marmaris Balevi Projesi Analiz Toplantısı

Marmaris Ticaret Odası, Osmaniye Köyü Muhtarlığı işbirliğinde oluşturulan Marmaris Balevi Projesi kapsamında paydaş olarak benimsenen Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği(MAYBİR), Muğla Üniversitesi, Çine Arıcılık Müzesi ile 12 Aralık 2011 tarihinde bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Devamını Oku...
Balevi İnşaatı Tepeden Görünüm

Bal evi Temeli atıldı

Marmaris Ticaret Odası ve Osmaniye Köyü Muhtarlığı tarafından aylardır sürdürülen çalışmaların ardından hayata geçirilmesi planlanan'Bal Evi' nin temeli, düzenlenen törenle atıldı.

Devamını Oku...

Marmaris Bal Evi Projesi İmzalandı

Marmaris Ticaret Odası Meclis Üyeleri tarafından 02 Mart 2011 günü Marmaris Bal Evi projesine oybirliğiyle karar verilmiş ve 24 Mart 2011 Perşembe günü saat 12:00 de Marmaris Ticaret Odası Toplantı salonunda Marmaris Kaymakamı Serdar Polat, MTO Yönetim Kur. Başkanı Mehmet Baysal ve Osmaniye Muhtarı Hüseyin Aydın tarafından Marmaris Bal Evi – Osmaniye projesi hayata geçirilmek üzere imzalanmıştır.

Devamını Oku...